aday öğrenci

Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı Başkanı ve UNESCO Gönüllü Çalışma Grubu Üyeleri  10.01.2016 Salı günü Rektörümüzü makamında ziyaret etti.

Rektörümüzle “Hedef UNESCO 2019 Şeyh Şaban-ı Veli Yılı” olması konusunda görüşme yapıldı.

Rektörümüz Aydın görüşme sırasında şunları dile getirdi. “Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı ziyaretimize geldi sağ olsunlar. Belli bir hedef koyulmuş UNESCO’ya 2019 yılında Şeyh Şaban-ı Veli yılı ilan edilmesine teknik olarak götürme hedefi var bu hedef doğrultusunda Vakfımız çalışmaları başlatmış. Bize de tabi planları ve proje ile alakalı bilgilendirme yaptılar. Biz de bu manada elimizden gelen desteği vereceğiz ve beraber çalışacağız inşallah. 2019 yılı UNESCO yılı olarak ilan edilirse bu bizi sevindirir. Ama 2019 yılına yetişmez ise dünyanın sonu değil ilerleyen zamanda bu hedefe ulaşılacağını ümit ediyoruz. Hedefimizde tabii ki Kültür ve İnanç yönünden Konya nasıl Mevlana sebebi ile Başşehir haline geldiyse Kastamonu’da inşallah Şeyh Şaban-ı Veli ismiyle Başşehir haline gelecektir. Bu yolda çalışmalar devam edecektir. Kendilerine teşekkür ediyoruz, gayretlerinden dolayı bizde çalışmaların içinde olacağız”.

Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı Başkanı Yrd. Doç. Muharrem Avcı ise şunları belirtti. Hedefimiz UNESCO 2019 Şeyh Şaban-ı Veli Yılı olmasına ilişkin çalışmalar yapıyoruz.  Bu yedinci ziyaretti bizim için Sayın Rektörümüze biz özel mektup getirdik. Stratejik eylem planı takdim etmek ve üniversitemizle bir iş birliği protokolü yapmak istiyoruz. . Bir de bilgilendirme sunumu  hazırladık. Ekibimiz adı UNESCO gönüllü çalışma grubu Valilik proje ekibinden Şenol Kara Baltaoğlu, Dr. Suat Tüfekçi, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Birol Yıldırım, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Yüksek Lisans öğrencilerinden Sadi Aydın’dan oluşuyor. Başta Sayın Rektörümüz olmak üzere  üniversitemize bugüne kadar yaptıkları desteklerden dolayı teşekkür ederiz.