03-10 Aralık 2016 tarihlerinde Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde düzenlenen Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası'nda ikincilik kazanan Üniversitemiz Turizm Fakültesi öğrencisi Abulfaz Mehdisoy, WMMAF Dünya Başkanı tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a gönderilen Plaketi makamında takdim etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, plaketi alırken yaptığı açıklamada, “Dünya Karma Dövüş Sanatları Federasyonu bize kendilerine olan destek ve katkılarımızdan dolayı teşekkür etmişler. Destek ve katkılarımızın devamını dileyerek bize bu plaketi layık görmüşler. Bu plaketi bizim adımıza Dünya ve Avrupa Şampiyonu, aynı zamanda son Dünya Şampiyonasında da Dünya ikincisi olan talebemiz, sporcumuz Abulfaz Mehdisoy bizim adımıza almıştır ve bugün de bize takdim etmek için getirdi. Abulfaz’ı çok tebrik ediyoruz. Sağ olsun, başarıları devam ediyor. Dünya’da hem Üniversitemizin, hem Türkiye’mizin, hem de Azerbaycan’ın ismini duyurmaya devam ediyor. Dünya Karma Dövüş Sanatları Federasyonu’na da bu plaketi bize layık gördükleri için teşekkür ediyoruz. Bizim Karma Dövüş Sanatları sporuna katkımız ve desteğimizde devam edecektir.” dedi.

Plaketi Rektörümüze takdim ederken konuşan Mehdisoy da çalışmalarının sonucunda rakibini yenmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Üniversitemizi ve Türkiye’mizi temsil ettik. Final maçı öncesi şansızlık eseri rahatsızlandım ve bu sebepten İkinci oldum.  İleride gerçekleşecek olan Profesyonel Dünya Kemeri’ni inşallah Üniversitemize getireceğim. Destekleri için başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu.