Afganistan Beden Eğitimi ve  Spor Başkanı M. Hümayun Khayrı ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydını makamında ziyaret etti.

Ziyarette,  yabancı öğrenci alımı ve değişimleri konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Üniversitemizde eğitim gören mevcut yabancı öğrenciler konusunda yapılan çalışmalar görüşüldü.

Rektörümüz Aydın, ziyaretlerinden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek şöyle konuştu. “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzda sizlerden gelen spor konusunda başarılı öğrencilerinizi alıp yetiştirebiliriz. Spor aktiviteleri konusunda başarılı bir üniversiteyiz, çok sayıda şampiyonluklarımız var”

Rektör Aydın üniversitemiz hakkında da bilgi verdi. Fakülteler, bölümler, ilmi çalışmalar ve öğrenciler hakkında da bilgiler verdi.

Afganistan Spor Başkanı Hümayun khayri  ise Rektörümüze teşekkür ederek şöyle konuştu. “Çok büyük hizmet veriyorsunuz bütün dünya Müslümanları için. Biz burada olmaktan çok memnun olduk. Türklerle bambaşka ilişkimiz var, bağımız var Afganlar Türkleri çok seviyor. Türkler Afganistan’a geçmişten bu yana çok sahip çıkıyor. Afganistan’da Türk devletinin çok fazla hizmetleri olmuş, şu anda hala devam ediyor”.

Rektör Aydın,” kardeşlik bağı kimsenin koparamayacağı bir bağdır. Ortak kültür, tarih, maneviyat var” diyerek sözlerini noktaladı.

Ziyaretin ardından Afganistan heyeti üniversitemiz kampüs alanını gezdi.