Üniversitemiz, 3-5 Temmuz 2015 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde düzenlenen üniversite tercih fuarına katıldı.

Fuarda üniversitemiz adına Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. S. Tunay Kamer, Toplum ve Kadın Araştırmaları Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ramazan Alabaş ve öğrenciler yer aldı.

Üniversite öğrenci adayları için, devlet ve vakıf üniversiteleri ile meslek yüksekokulları ve yurtdışından uluslararası üne sahip üniversiteleri aynı anda görebilme ve hakkında bilgi alabilme imkanına sahip olabildiği tercih fuarı üç gün devam etti. Standımıza gelen öğrencilere Üniversitemiz tanıtılarak, tercihler konusunda rehberlik yapıldı. Ayrıca Üniversitemizi tanıtan promosyon malzemeleri hediye edildi.

120 üniversitenin katıldığı tercih fuarında Rektör Danışmanımız Yrd. Doç. Dr. S. Tunay Kamer yerel tv ve radyolara üniversitemiz hakkında genel bilgiler içeren röportajlar verdi. Kamer, röportajında Üniversitemizin mevcut durumu, Üniversitemizi öğrencilerin neden tercih etmeleri gerektiğini ve Kastamonu’da sosyal hayat konularında bilgiler verdi.
Fuarın ikinci ayağı ise 8-9 Temmuz 2015 tarihleri arasında Anakara ATO Congresium’da yapılacaktır.