Öğrencimiz Avrupa Şampiyonu Oldu Öğrencimiz Burak Başaran Brezilya Dövüş Sanatı Avrupa Şampiyonu oldu.

6 ülkeden en az 100 sporcunun katıldığı yetişkin grubunda ülkemizi temsil eden İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencimiz Burak Başaran 4 axe capoeira european championship advanced category Avrupa şampiyonu oldu.

17-23 Haziran tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag da yapılan, Brezilya Dövüş Sanatı alanında Avrupa Şampiyonu olarak Kastamonu’ya dönen Başaran, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti. Hocası Doç. Dr. Serkan Dilek ve Murat Ulukulu ile birlikte Rektör Aydın’ı ziyaret eden Başaran desteklerinden dolayı Rektör Aydın’a teşekkürlerini iletti.

Rektör Aydın da Burak Başaran’ı tebrik etti ve duyduğu memnuniyeti ifade etti. Aydın “Burak Avrupa Şampiyonu olarak hem ülkemizi hem Kastamonu’yu hem de bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Şampiyon olarak kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah devamında daha da güzel başarılara imza atacaktır. Ayrıca ferdi desteklerinden dolayı hocası Doç. Dr. Serkan Dilek’e üniversitemiz rektör danışmanı Selami Can ve spordan sorumlu memur Murat Ulukulu’ya çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Ziyaret Rektör Aydın’ın şampiyon Başaran’a saat ve hediye takdim etmesinin ardından son buldu.