Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Üniversitemize Kastamonu Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonunda incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında spor salonu hakkında bir konuşma yapan Rektör Aydın şöyle konuştu; “Şuanda Kastamonu’da gördüğünüz metrekare olarak en büyük seyyar spor salonu Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nun öncelikle tatbikat merkezi olacak. Tabi her alanda hizmet verecek bir spor salonudur. Bunu bize belediyemiz yapıyor. Kaba kısmı bitti içinin dizaynı kaldı. En kısa zamanda belediyemiz spor salonunu tamamlayıp hizmete sunacaktır. Başkanımıza, belediyemize teşekkür ediyoruz.” dedi.
İncelemelerin ardından konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Babaş ise Kastamonu Belediyesi olarak böyle bir hizmeti yaptıkları için mutlu olduğunu ifade etti. Bütün herkesin elinden geldiği kadar herkesin yardımcı olmasını gerektiğini, yatırımcılardan elinde imkanı olanlardan üniversiteye yardım istedi.

Toplum olarak birlikte ele alınırsa üniversitenin kısa zamanda büyütülüp geliştirilebileceğini söyleyen Babaş, “Rektör hocamıza, akademisyenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Buraya gelen öğrencilerin buradan memnun ayrıldıklarını mezuniyet töreninde gördüm. Bundan sonra inşallah Kastamonu daha yüklü kapasite ile öğrenci alır. Fakültelerimiz hızlı hızlı açılır. Bizde üniversitenin gelişmesi ve kalitesinin artması yolunda büyük adımlar atmış oluruz.” dedi.