İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 3 Haziran 2015 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret etti.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, adaletin ve iyiliğin hâkim olması için kardeşlik şuuruyla nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum bütün insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırarak şerefli bir hayat sunmak için faaliyetlerini yürüttüklerini ifade etti. Rektörümüz Aydın’ın tekrar rektör atanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. .Üniversitemizi Türk ve İslam coğrafyasında yaptığı başarıları ilmi ve toplumsal faaliyetlerinden dolayı tebrik etti.


Rektörümüz Aydın da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İHH İnsanı Yardım Vakfının takdire şayan faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve çok başarılı bulduklarını ifade ederek Kastamonu Üniversitesi olarak İHH İnsanı Yardım Vakfının faaliyetlerine her zaman destek vereceklerini belirtti.


Ziyarette TBMM Adalet Komisyonu Başkan vekili ve Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, İHH Genel Merkez yöneticileri ve İHH Kastamonu şube yöneticileri yer aldı.
Ziyaret karşılıklı hediye takdimiyle sona erdi.