Üniversitemiz Turizm Fakültesi Mezuniyet Töreni bugün Turizm Fakültesi bahçesinde yapıldı.

Mezuniyet töreni kapsamında Yaza Merhaba Partisiyle birlikte piknik organize eden Turizm Fakültesi öğrencileri gönüllerince eğlendi.

Programa; Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kırgızistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Prof. Dr. Ibragim Djunusov, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sedat İşeri akademisyenler, aileler ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşma yapan Turizm Fakültesi Dekan Vekili  Prof. Dr. Saim Ateş şunları ifade etti;  “Fakültemiz ilk mezunlarını bugün veriyor. Onların bizde çok emeği var bizim de onlarda çok emeklerimiz var. Onları elimizden geldiğince yetiştirdik ve ailelerine teslim ediyoruz. Vatanına milletine hayırlı bireyler olsunlar”.

Törende konuşma yapan Rektör Aydın, hocalara ve gençlere seslendi; “Kıymetli hocalarımız 4 yıldır verdiğiniz emeğin karşılığını alıyorsunuz. Sizleri tebrik ediyorum. Sevgili gençler 4 senedir üniversitemizde eğitiminizi tamamladınız. Bugün artık memlekete hizmet etme yolunda adım atmış olacaksınız. Bizim size inancımız tamdır. Milletimiz için büyük hizmetler yapacaksınız, sizleri tebrik ediyor yolunuz açık olsun diyorum”  Öğrencilerin ailelerine de seslenen Aydın şunları dile getirdi;  “Gençlerimizi 18 sene yetiştirip bize emanet ettiniz, onlar sizin olduğu gibi bizim de kıymetli varlıklarımız oldu. Sizlere emanetlerinizi iade ediyor ve sizleri de gönülden tebrik ediyorum.

Rektörün konuşmasının ardından söz alan Kırgızistan Ankara Büyükelçisi, Ibragim Djunusov öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı. Djunusov; konuşmasında “sizlerle beraber olduğum için çok mutluyum. Bugüne kadar Kırgızistan büyükelçisi oldum bundan sonra sizin de elçiniz sayılırım. Diplomanız hayırlı olsun,  Türk halkına iyi hizmetler yapın.” dedi.

Program halk oyunları gösterisi, dünya mutfaklarına ait farklı lezzetlerin sunumu, halk oyunları gösterisi, yaş kütüğüne plaket çakılması, dereceye girenlere plaketlerinin verilmesi ve kep atma törenini ardından son buldu.