Üniversitemiz Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) öğrenim gören 270 yabancı uyruklu öğrencimizin mezuniyet töreni yapıldı.

Merkezi Kafeteryada 14 Mayıs 2015 Perşembe akşamı yapılan mezuniyet törenine Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Rafet Özkan ve Prof. Dr. Sezgin Ayan, Kırgızistan’dan gelen misafir öğretim üyelerimiz, üniversitemiz akademik ve idari birim yöneticileri ile TÖMER’de eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Şerifoğlu yaptı. Açılış konuşmasının ardından mezun olan öğrencilere seslenen Rektörümüz Aydın “Eğitiminizi tamamlayıp memleketinize döndüğünüzde Kastamonu’nun temsilcisi olarak döneceksiniz. Kastamonu Üniversitesi mezunu olmanın gururunu ömür boyu yaşayacaksınız. Üniversitemiz sizlere her türlü desteği sağlamaya her zaman hazırdır.” dedi.

Üniversitemiz Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın organize ettiği program, akşam yemeği ve mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından öğrencilerin halk oyunları performansı ve havai fişek gösterisiyle sona erdi.