Engelli olmak ferdi bir mesele olmayıp içtimai kapsamıyla herkesi yakından ilgilendiren ve bütün fertlerin müşterek gayretiyle çözülebilecek bir meseledir. Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden normal hayat standardını sağlamak ancak içtimai hassasiyetle mümkündür.

Birer engelli adayı olduğumuz şuuruyla Üniversitemizde kurduğumuz Engelsiz Üniversite Koordinatörlüğü vasıtasıyla engellilere yönelik birçok faaliyet yapılmaktadır. Engellilerin rehabilitasyonu için Üniversitemiz Su Sporları, Su ve Sualtı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde engellilere tüplü dalış eğitimi verilmektedir. Üniversitemizin geliştirdiği görme engelliler için sesli kütüphane hizmetimizden birçok üniversite de yararlanmaktadır. Ayrıca Üniversitemiz içi navigasyon uygulaması projesi için çalışmalarımız devam etmektedir.

Engellilerin önündeki bütün engellerin kalkarak ömür boyu daha mesut, sıhhatli bir hayat standardına kavuşmaları dileklerimle Engelliler Haftasını en içten dileklerimle kutlar, saygılar sunarım.