Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kastamonu şube başkanlıklarının yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı 16 Nisan 2015 tarihinde makamında ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Rektörümüz Aydın'ın göreve gelmesinden itibaren üniversitede gözle görülür bir ilerlemenin başladığını dile getirdi.

Öğrenci sayısının artırılması, fiziki altyapının güçlendirilmesi, öğrenci değişim programları ve patent çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Satıoğlu, "Bunları Kastamonu insanı takdirle karşılıyor mutlaka. İnsanın olduğu yerde yüzde yüz memnuniyeti sağlamak elbette ki mümkün değil. Sivil toplum kuruluşları olarak sizlere şükranlarımızı sunuyoruz. Rektörlük hizmet yarışı sonunda sizi üniversitemizin başında görmeyi arzu ediyoruz. Beklentilerimiz de var bu manada, kentimiz hayvancılığın yoğun yapıldığı bir yer. Veterinerlik Fakültesi çalışmanız isabetli olacaktır. Tıp fakültesi konusunun da inşallah kısa zamanda çözülmesini bekliyoruz. Bu, ilimizden ziyade bölge şehirlerine de hizmet verecektir. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bizler şehit ve gazilerimiz sayesinde yaşıyoruz, şehitlikte gazilikte herkese nasip olmaz. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Sizlerin de ifade ettiği gibi Üniversitemiz 4 yıl içinde çok yol kat etti. Teknoloji üreten, dünyaya adam yetiştiren bir üniversite olduk. Biz bunları üniversite için olduğu kadar Kastamonu halkı için de yaptık. Tabi biz bunları sizlerin desteğiyle yaptık. Yine sizlerin desteğiyle çok daha güzel işler yapacağız inşallah. Gelecek nesillere sistemli ve başarılı büyük bir üniversite bırakmak istiyoruz. 4 senedir gece gündüz çalıştık ve bundan hiç şikâyetçi değiliz. Kastamonu’nun entelektüeller ve üniversite şehri olmasını istiyoruz. Bunun için de çalışmalarımızı devam ettireceğiz.” diye konuştu.