Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Birlik Vakfı Genel Merkezini ziyaret etti.

Ziyarette dostlukları uzun senelere dayanan Kültür Eski Bakanı İsmail Kahraman ve Birlik Vakfı Genel Başkanı Mehmet Alacacı ile sohbet eden Rektörümüz Aydın, Üniversitemizdeki mevcut durum ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Rektörümüz İsmail Kahraman Bey’i gençlerle bilgi ve birikimlerini paylaşmak üzere konferans vermesi için Üniversitemize davet etti.

Siyasetçi ve mütefekkir İsmail Kahraman, Üniversitelerin gençlerin yetişmesinde önemli görevleri olan kurumlar olduğunu belirterek konferans vermek için Kastamonu’ya mutlaka geleceğini belirtti. Başarılı çalışmalarından dolayı Rektörümüzü tebrik ederek bundan sonraki çalışmalarında her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Mehmet Alacacı görüşmede, Kastamonu Üniversitesi’nin son birkaç yıl içinde çok başarılı işler yaptığını belirterek özellikle de ağırlıklı olarak Türk ve İslam Coğrafyasından oluşan 33 farklı ülkeden öğrencinin Kastamonu’da eğitim görmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.  Ayrıca Rektörümüzün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Üniversitemize başarılar diledi.

Ziyarette günün anısına karşılıklı hediye takdimleri yapıldı.