aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın 26 Mart 2015 Perşembe günü TRT AVAZ’da 09.00-10.00 saatleri arasında Yeni Gün ve 12.00-12.40 saatleri arasında Dünya Bülteni programlarına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

Rektörümüz Aydın programlarda Kastamonu’yu üniversite şehri yapmak ve dünyaya tanıtmak için faaliyetler düzenlediklerini belirtti. Kastamonu’nun tabiat güzellikleri, tarihi dokusu ve kültürel özelliklerine de dikkat çeken Rektörümüz Aydın,  bu güzelliklerin öğrencilerin üniversitemizi tercih etme sebeplerinden biri olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında Aydın, şehrimizde okuyan öğrencilerimizin ülkemizde ve dünyada Kastamonu’nun kültür elçisi olduğunu ve bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Aydın, Üniversitemizin Türk Dünyası ile eğitim işbirliği anlaşmaları, öğrenci ve akademisyen değişim programlarından bahsederek Mevlana Değişim Programını en iyi kullanan üniversitelerden biri olduğumuzu vurguladı.  33 Farklı ülkeden öğrenciye eğitim verdiğimizi, Türk ve İslam Dünyasına eleman yetiştirdiğimizi belirten Rektörümüz Aydın, Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüzün öğrencilerimizle birebir ilgilendiğini ifade etti.  

Programların sonunda TRT Genel Müdürü Şenol Göka, Rektörümüz Seyit Aydın’ı makamında ağırladı. Görüşme sonunda karşılıklı hediye takdimi yapıldı. 

Yeni Gün programının videosuna ulaşmak için tıklayınız.

Dünya Bülteni programının videosuna ulaşmak için tıklayınız.