Üniversitemiz Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Türkiye Sanat Etkinlik Grubunun ortaklaşa düzenlediği “Buluşma IX” adlı serginin açılışı 20 Mart 2015 tarihinde Üniversitemiz Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Sergi Salonu’nda yapıldı.

Serginin açılışına Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, İhsangazi Belediye Başkanı Zühtü Danacı, İl Müftüsü Osman Aydın, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk, PTT Başmüdürü Aysel Varlı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışın ardından kısa bir konuşma yapan Rektörümüz Aydın; “maksadımız sanata katkı sağlamaktır. Katkılarımız ve sanatsal faaliyetlerimiz geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’ni aktif hale getirdiğimizde daha da artacaktır. Bu sergiyi ve sanat eserlerini Üniversitemizde görmekten şeref duyduk ve mutlu olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Türkiye’nin farklı illerinde 8 kez düzenlenen serginin dokuzuncusu Üniversitemizde yapıldı. 5 kişilik jüri tarafından 300 eser arasından seçilen 101 sanatçının 101 eserinin sergilendiği karma sergi, pek çok sanat dalını bir araya getirdi. Sergide yağlı boya, hat, tezhip, minyatür, dokuma, ebru, grafik, fotoğraf gibi sanat dallarından çok sayıda çalışma sergilendi.

Üniversitemiz Kültür Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi Sergi Salonu’ndaki karma sergi bir hafta süreyle sanatseverlerle buluşacaktır.