Bozkurt Meslek Yüksekokulu binasının temel atma töreni 9 Mart 2015 tarihinde yapıldı.

Törene Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın,  Bozkurt Kaymakamı Murat Gökoğlu, Bozkurt İlce Garnizon Komutanı Fikret Dinç, Bozkurt Belediye Başkanı Abdullah Bozkurt Ekeş, Bozkurt Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Pektaş, kamu kurum yöneticileri, öğretim elemanları, öğrenciler ve Bozkurt halkı katildi.

Protokol konuşmalarında Bozkurt'a yüksekokul binası yapımında emeği geçenlere teşekkür edildi. Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Pektaş yüksekokul ile ilgili bilgiler vererek yüksekokulların şehirlerin kalkınmasındaki rolü üzerine kısa bir konuşma yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın da Üniversitemizle ilgili şuan ki durumlar hakkında bilgiler vererek Yüksekokulların ilçe kalkınmasındaki payına dikkat çekti. Bozkurt'ta Kuyumculuk ve Takı Tasarımı programında öğrenci olduğunu, elektronik ve haberleşme programına öğrenci alınması için teklifte bulunduklarını ifade etti. Ayrıca İtfaiyecilik programını da aktif hale getirmek için çalışmaların başlatılacağı müjdesini verdi.

Konuşmasının devamında Rektörümüz Aydın, inşaat tamamlandığında şuan Abana'da eğitim alan öğrencilerin Bozkurt'a geleceğini belirterek Bozkurt yöneticilerinden ve halkından öğrencilere sahip çıkmalarını özellikle de yurt konusunda da adımlar atmalarını istedi.

İlçe Müftüsü Abdurrahman Aydın'ın yaptığı dua ve kesilen kurban ile temel atma töreni yapıldı.