Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şubesi’nin Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’nde yapılan 2. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Genel kurula, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör, Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ve Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu ile şehit aileleri, gaziler ve yakınları katıldı.

Kurulda yapılan protokol konuşmalarında Rektörümüz Aydın “Ebediyete intikal etmiş şehitlerimize, gazilerimize,  Allah’tan rahmet diliyoruz, sizlere söyleyecek çok sözümüz yoktur. Çünkü bizler için, millet için, bu vatan için, bu bayrak için ve inandığımız değerler için canını veren insanlarımıza bu milletin söyleyeceği sadece hürmettir, saygıdır başka hiç bir şey söyleyemeyiz. Sizlerin önünde eğilmek için buraya çıkıyoruz, sizler önünde eğilecek insanlarsınız çünkü sizin yakınlarınız bu millet için canlarını feda ettiler. Milletimiz sizi hiçbir zaman unutmaz ve sizlere hiçbir zaman vefasızlık yapmaz. Bu millet kadri şinastır. Bizler sadece sizlere borçlu insanlarız.” dedi.

Programın sonunda Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Derneğe vermiş olduğu desteklerden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a Teşekkür belgesi takdim etti.