Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Atalar akademik gezi ve incelemelerde bulunmak üzere 18-22 Ocak 2015 tarihleri arasında İngiltere’ye gitti. İngiltere ziyareti çerçevesinde çeşitli eğitim ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler yapıldı.

Rektörümüz Aydın ve Rektör Yardımcımız Atalar, EF Uluslararası Dil Okulları temsilcileriyle Londra, Cambridge, Brighton şehirlerinde görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmelerde Üniversitemiz öğretim elemanlarının İngiltere’de yabancı dil eğitimi almaları için neler yapılabileceği konusu ele alındı. Rektörümüz Aydın, yabancı dil öğrenmenin önemli olduğunu bunun için de öğretim elemanlarını dil kursu için İngiltere’ye göndermeyi düşündüklerini ifade etti.

İngiltere ziyareti çerçevesinde Üniversitemiz ile İngiltere’de bulunan birçok üniversitenin ikili işbirliği protokolleri imzalamasıyla ilgili çalışmalar başlatıldı.

Rektörümüz Aydın ve Rektör Yardımcımız Atalar, Londra’da yayın yapan Turkish Press gazetesi ve Business UK dergisi yetkilileri Semih Özyiğit, İsmail Karakaş ve Ali Eren Balıkel ile bir araya geldi. Rektörümüz Aydın konuşmasında “Böyle genç müteşebbislerin İngiltere’de başarılı işler yaptığını görmek bizi çok mutlu etti. Bu arkadaşlarımız bin bir fedakarlıkla ve böyle bir dönemde cesurca gazete ve dergi çıkarıyorlar. Ülkemizin ve bütün dünya Müslümanlarının Avrupa’daki sesi olarak çalışıyorlar. Kastamonu Üniversitesi olarak her türlü işbirliği ve desteğe hazırız.” ifadelerine yer verdi. Üniversitemiz hakkında bilgiler veren Rektörümüz Aydın, günden güne daha da gelişen ve büyüyen bir üniversite olduğumuzu belirterek; yeni kurulacak fakülte, enstitü, yüksekokul ve araştırma merkezlerinin ve Üniversitemiz öğrencilerine sunulacak eğitim imkânlarının sürekli geliştirileceğini söyledi. Ayrıca Aydın, işbirliği protokolü imzaladığımız üniversitelerle Erasmus, Farabi, Mevlana anlaşmalarımızın bulunduğu üniversiteler arasına yenilerini ekleyerek Üniversitemizin ‘Dünya Üniversitesi’ olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini ve bu anlaşmalara İngiltere’de yenilerinin eklenmesinin planlandığını ifade etti.

Görüşmeler sonunda Business UK dergisi Üniversitemiz ile ilgili bir haber de yaptı.

Haber linki: http://www.turkishpressnewsuk.com/kastamonu-universitesi-rektoru-ve-yardimcisi-londrada-incelemelerde-bulundu/