Türk Standartları Enstitüsü (TSE) heyeti Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı 22 Aralık 2014 tarihinde makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette TSE Yapı Sektörü Belgelendirme Müdürü Osman Özdemir, TSE Genel Sekreter Müşaviri Arif Gani ve TSE Kastamonu İl Müdürü Bayram Güven de yer aldı.

Birçok üniversite ile ortak çalıştıklarını belirten TSE Müdürü Özdemir, amaçlarının “Öğrencilerin mezun olduktan sonra kendi branşlarında seviyelerini saha içinde daha üst seviyelere getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Üniversitemiz ile işbirliği çerçevesinde çalışmaya hazır olduklarını belirten Özdemir “lisans ve lisansüstü eğitimler vererek gençliği etkin ve bilinçli yetiştirmeye hazırız” dedi.

Her türlü işbirliğine hazır olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın “Bizde gerekli planlamaları yaparak ve ilgili birimlerimizle konuşarak Türk Standartları Enstitüsü ile karşılıklı protokole ve işbirliğine hazırız” dedi.

Ziyarette öğrenciler için endüstriyel adaptasyon, enerji verimliliği, güvenilir ve yeşil planlama, yönetim ve kalite sistemine yönelik projelerle ilgili konulara değinildi.