İktisadi ve İdari Bilimler Eğitimi Derneği Başkanı Suat Yücel ve heyet Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı 16 Aralık 2014 tarihinde makamında ziyaret etti.

Ziyarette dernek ve çalışmaları hakkında kısa bilgi veren Suat Yücel, derneğin faaliyetlerinin üniversite açısından da faydalı olması gerekliliğinden bahsederek sektörle üniversite arasında bir köprü olmak istediklerini belirtti.

Rektörümüz Aydın da konuşmasında “sektörle üniversitelerin buluşması noktasında sivil toplum kuruluşlarına büyük önem düşüyor. Üniversitelerin sektörle buluşması için öncelikli olarak alt yapı, akademik çalışma ve öğretim üyelerini tamamlaması gerekir. Biz Üniversite olarak bu alt yapıyı hazırladık. Sektörle her türlü işbirliği yapmaya hazırız. Bu konuda derneğinizle ortak çalışmalar yapmaktan mutluluk duyacağız” ifadelerine yer verdi.

Görüşmede ortak işbirliği kapsamında, sektörle üniversitenin buluşması, özel sektörde Üniversitemiz öğrencilerinin staj imkânları, yapılabilecek akademik faaliyetler gibi konular ele alındı.

Ziyarette Dernek Başkanı Yücel, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Enüs Koç, Nuray Hacer Yücel, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Halis, Prof. Dr. Yaşar Aktaş, İİBF Fakülte Sekreteri Leman Kesim hazır bulundu.