Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğrencisi Abulfaz Mehdisoy (60kg) ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrencisi Eldar Elizade (85 kg) MMA (Karma Dövüş Sanatları) WCFF’nin düzenlediği Dünya Şampiyonasına katılacaklar.

Karma Dövüş Sanatları Dünya Şampiyonası 17-21 Aralık 2014 tarihleri arasında Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde yapılacak. Daha önceden Dünya Şampiyonluğu bulunan Azerbaycanlı öğrencilerimiz, Şampiyonaya  Antrenör Emrah Şahanoğlu nezaretinde katılacaklar.

Şampiyona öncesi Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı makamında ziyaret eden öğrenciler, Üniversitemize dereceyle dönmek istediklerini belirterek Üniversitemize kendilerine sağladıkları maddi ve manevi destekler için teşekkür ettiler.

Kendisi de müsabakaya katılacak olan Antrenör Şahanoğlu (80kg), antremanların kamp düzeyinde geçtiğini ve bu şampiyonadan başarı ile döneceklerini ifade etti.  Öğrencilere Şampiyona öncesi başarılar dileyen Rektörümüz Aydın, “Kendilerinin Üniversitemiz bünyesinde bulunmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin şampiyonadan başarı ile döneceklerine olan itimadımız tamdır. Kendileri Üniversitemizin 2014 yılındaki son dünya şampiyonluklarını almış olacaklar” dedi.