Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonulu işadamları ve hayırseverlerle Üniversiteye katkı ve destek sağlamaları maksadıyla görüşmelerde bulundu. Bu kapsamda Bozkurtlu İşadamı Can Gür ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldi.

Görüşmede İşadamı Can Gür, kendisinin de memleketi olan Kastamonu’ya ve Kastamonu Üniversitesi’ne katkı vermek istediğini, bunun için de üniversitede yapılması düşünülen bir fakültenin yapımını üstleneceğini belirtti. Ayrıca Gür, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi öğretim üyelerini üniversite-sanayi işbirliği kapsamında kendi fabrikalarında misafir etmek istediğini ve öğretim üyelerinin teknolojiyi geliştirmek maksadıyla yaptıkları akademik çalışmalar için her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti.

Rektörümüz Aydın da öncelikli olarak İletişim Fakültesi binasını yapmak istediklerini belirterek bu konuda Can Gür Bey’e vereceği desteklerden dolayı teşekkür etti. Aydın, projenin hazır olduğunu ve binanın temelinin önümüzdeki günlerde atılarak en kısa sürede tamamlanacağını söyledi. Ayrıca be çerçevede Kastamonulu hayırsever desteklerinin daha da artacağını düşündüğünü ve bunun hem Kastamonu’nun hem Üniversitemizin gelişmesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Aydın Üniversitemizin fiziki ve ilmi gelişimini hızla sürdürdüğünü belirterek “Yeni kurulan fakültelerin bina yapımına ve kampüs içindeki sosyal alanların yapımına önem verilmektedir. Sivil Havacılık Yüksekokulu, merkezi araştırma laboratuvarı, çarşı, konukevi, UEFA standartlarında futbol sahası ve idare binası vb. binalar bu yıl içinde tamamlanarak hazır hale gelmiştir. 2100 kişilik öğrenci yurdu ve Rektörlük binası bu ay içinde ve Merkezi kütüphane binası da 2015 yılı içinde tamamlanacaktır” dedi.

Görüşme, Rektörümüz Aydın ile İşadamı Gür arasında karşılıklı hediyelerin takdim edilmesiyle son buldu.