Üniversitemiz İletişim Fakültesi, bu yıl 20. düzenlenen Gezici Film Festivaline ev sahipliği yaptı.

Gezici Festival, Ankara, Eskişehir ve Sinop'taki gösterimin ardından Medya ve İletişim Topluluğu'nun konuğu olarak, 8 Aralık 2014 Pazartesi günü Üniversitemizde sinemaseverlerle buluştu.

3 Mart Konferans Salonunda yapılan faaliyete Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Atalar, Üniversitemiz akademik ve idari personeli, Kastamonu halkı ve öğrenciler katıldı.

1995'ten beri Türk ve Dünya Sineması'nın en seçkin örneklerini izleyicilerle buluşturan Gezici Festival'in Kastamonu durağında ilk olarak Dünya prömiyeri 2013 yılında Roma Film Festivali'nde, Türkiye prömiyeri ise 33. İstanbul Film Festivali'nde yapılan, ''Ben O Değilim'' adlı filmin gösterimi gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu gösterimin ardından filmin yönetmeni Tayfun Pirselimoğlu ve festivalin Genel Koordinatörü Ahmet Boyacıoğlu ile bir söyleşi yapıldı.

Festivalin ikinci bölümünde ise yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu’nun yaptığı Adana Altın Koza'da "Yılmaz Güney Ödülü", "Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü" ve 51. Altın Portakal Film Festivali'nde “En İyi Sanat Yönetmeni” ödülü alan "Neden Tarkovski Olamıyorum?" adlı film, Gezici Festival aracılığıyla Kastamonu’da seyircisiyle buluştu. Gösterimin ardından hava muhalefeti nedeniyle Kastamonu’ya gelemeyen filmin yönetmeni Murat Düzgünoğlu ile telekonferans yoluyla bir söyleşi yapıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği faaliyet, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Soydan’ın konuklara çiçek takdim etmesiyle sona erdi.