Üniversitemiz Fizik ve Matematik Anabilim Dallarında 20 Kasım-5 Aralık 2014 tarihleri arasında Yüksek Lisans eğitimi alarak sertifika almaya hak kazanan Kazakistan Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi öğrencileri 4 Aralık 2014 Tarihinde Rektörümüzü ziyaret ederek sertifikalarını aldılar.

Rektörlük Makamı’nda yapılan ziyarete Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sezgin Ayan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Turhan, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Biber, Fizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Atıf Çetiner, Genel Sekreter Yardımcısı Sabahattin Çebi ve Rektör Basın Danışmanı Yrd. Doç. Dr. M. Onur Hasdedeoğlu katıldı.

Rektörümüz Aydın, ziyaret esnasında öğrencilerle sohbet ederek, onların Üniversitemiz ve Kastamonu’ya dair görüşlerini aldı. Gerek Üniversitemizde almış oldukları eğitimden, gerekse Kastamonu’da geçirdikleri günlerden çok memnun kaldıklarını ve buradan çok mutlu bir biçimde ayrıldıklarını belirten öğrenciler, iki ülke arasındaki akademik işbirliğinin artarak devam etmesi temennilerini dile getirdiler.

Ziyaret sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sezgin Ayan, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şeref Turhan ve Fizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Atıf Çetiner tarafından öğrencilere sertifikaları ve hediyeleri takdim edildi. Ziyaret, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.