aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Kırkdirekli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı ve Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ı 26 Eylül 2014 Cuma günü makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Türkiye’de yaklaşık 50 bin misafir öğrenci bulunduğuna vurgu yapan Dernek Başkanı Fatih Köse, “Daha önceki açıklamalarınızda yakında Kastamonu sokaklarında çekik gözlü öğrenciler dolaşacak demiştiniz. Şu an Kastamonu’daki uluslararası öğrenci sayımızda artış gözlemliyoruz. Bizde dernek olarak ensar muhacir ilişkisi içerisinde sosyal hedeflerle Uluslararası öğrencilerimize destek olmak istiyoruz.” dedi.  

Konuşmasında Türkiye’nin diğer ülkelere göre yeni bir cazibe merkezi haline geldiğine vurgu yapan Rektörümüz Aydın “Ülke olarak da dışarıya destek olan ilk sıradaki ülke olmak kendi misyonumuza döndüğümüzü gösteriyor. Kendimizi yenilemeye devam etmeliyiz. Sadece Üniversite olarak değil, sivil toplum kuruluşlarımızla da bu talebelerimize destek olmalıyız. Biz Üniversite olarak üç yıldır milletlerarası talebe alıyoruz. Bu yıl milletlerarası talebe kayıtlarında artış bekliyoruz. Talebelerimizin beraber olabilecekleri organizasyona ihtiyaçları vardı. Derneğinizin üstlendiği bu misyon bizim için büyük önem taşımaktadır. Üniversitemizde öğrencilerimizin irtibat kuracağı Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğümüz ile Gençlik ve Kariyer Merkezimiz öğrencilerimize her türlü desteği sağlamaktadır.” dedi.   

Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.