Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, “30 Ağustos Zafer Bayramı” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Aydın mesajında “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan 92 yıl önce gösterilen bu eşsiz zaferde hıyanete, zulme, eziyete ve müstemlekeci heveslere karşı yokluk ve imkânsızlıklar içinde mücadele veren milletimizin bağımsızlık aşkı, ordumuzun şecaat ve fedakârlığı vardır. Ayrıca milletimiz bu zaferin kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin bütün güçlerden daha üstün olduğunu dünyaya ispatlamış, hür yaşamak isteyen milletlere de yol gösterici olmuştur.

Dün olduğu gibi bugün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırı ve teşebbüslere karşı, geçmişten aldığımız ilhamla milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, bağımsız yaşama azim ve istikrarımız ilelebet devam edecektir.

Bu duygularla Kastamonu Üniversitesi olarak başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimizin Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.” dedi.