Üniversitemiz Kamu-Üniversite iş birliği kapsamında eğitim, uygulama, araştırma, çevre faaliyetleri ve sosyal faaliyetler alanlarında imzalamış olduğu iş birliği protokollerine bir yenisini daha ekledi. 

18 Temmuz 2014 Cuma günü imzalanan işbirliği protokolü ile Üniversitemiz ve Kastamonu Belediyesi arasında mesleki eğitime destek vermek maksadıyla İhsangazi Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü öğrencilerinin Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’nde staj ve uygulama yapma imkanı hâsıl oldu. Kastamonu Belediyesi’nde düzenlenen törene Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş katıldı.

Konuşmasının başında Kastamonu Belediyesi ile Üniversitemiz arasında şimdiye kadar birçok işbirliği anlaşmasının yapıldığını belirten Rektörümüz Aydın “Mesleki eğitime destek vermek maksadıyla Üniversitemiz ile Belediyemiz bu gün bir iş birliği protokolü imzalayacak. Bu işbirliği içerisinde eğitim uygulama, araştırma, çevre faaliyetleri ve sosyal faaliyetler bulunuyor. Bu çerçevede Üniversitemizin İhsangazi Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü öğrencileri, Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde staj ve uygulama yapacaklar. Böylece Belediyemiz de gençlerimizin eğitimine katkı sağlamış olacak. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz, tabii ki başka alanlarda da Belediyemizle iş birliklerimiz devam ediyor. İnşallah yakında spor tesisimizle ilgili çalışmalar başlıyor. Üniversitemizin üçüncü spor salonunu Belediyemiz yapacak, dördüncüsünün yatırımını da biz ele aldık. Çevre düzenlemesi konusunda da Belediyemiz, Üniversitemize yardımcı oluyor, ihtiyaç olan her sahada iş birliğimiz devam edecektir. Şehirle ve Belediyenin hizmetleriyle alakalı konularda da Üniversitemiz üzerine düşen vazifeyi yerine getirecektir. İşbirliklerimiz ve neticeleri hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

İmzalanan Protokol’ün İhsangazi Meslek Yüksekokulu, Veterinerlik Bölümü’nün Kastamonu'daki Geçici Hayvan Bakımevi’nde uygulamalı ders görmesi imkânını kapsadığını ifade eden Belediye Başkanı Babaş, "Sokak hayvanları için çok güzel bir bakımevi kuruldu. Yaklaşık 600 civarında sokak hayvanının aynı anda barındırılabildiği bir yaşam alanı yaptık. Protokolün hayırlı olmasını dilerim." dedi.

Konuşmalarının ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın işbirliği protokolünü imzalaması ve fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.