Üniversitemiz Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin yürüttüğü proje kapsamında dezavantajlı gruplara yönelik olarak planlanan “Kuşaklar Buluşuyor” adlı etkinlik, 24-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlendi.

Etkinliğin ilk ayağı kapsamında24 Mayıs 2014 Tarihinde, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü himayesinde bulunan 3-12 yaş arası toplam 71 çocuğun Üniversitemiz öğrencileri ile bir araya getirildi. Her çocuğun bakımının bir üniversite öğrencisi tarafından üstlenilmesi suretiyle, konuya ilişkin farkındalık oluşturulması hedeflenen ve Üniversitemiz Kuzeykent Kampüsü, Merkez Kafeterya’da düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sezgin Ayan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Halis, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Saim Ateş, Gençlik ve Kariyer Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Adem Yavuz Sönmez, Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Hasibe Kavlakoğlu, ÇOKEM Müdürü Ali Gözlemeci, Üniversitemiz personeli, eğitmenler ve bakıcı anneler katıldı. Program sonunda çocuklar için pasta kesildi ve her çocuğa yaş guruplarına göre hediyeler takdim edildi.

Programın ikinci ayağı 25 Mayıs 2014 Tarihinde, 13-18 yaş arası gençlere yönelik olarak düzenlendi. Gençlerin sağlıklı birer birey olarak yetişmeleri ve sağlıklı toplumların oluşmasına katkı sağlamaları için hassasiyetlerinin artırılması maksadıyla düzenlenen ikinci gün etkinlikler kapsamında, ziyaretçi gençlere Üniversitemiz birimleri gezdirildi. Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Adem Yavuz Sönmez eşliğinde yapılan gezi esnasında, üniversite sınavına girecek ziyaretçiler için de ayrı bir rehberlik faaliyeti yürütüldü. Gezinin ardından, “birey ve aile olmanın dinimizdeki önemi” konusunda kısa bir seminer veren Üniversitemiz Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Sabahattin Çebi, konuşmasının sonunda gençlerin sorularını cevaplandırdı. Seminerin ardından ziyaretçi gençler, Üniversitemiz gönüllü öğrencileri tarafından Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm Eğitim Uygulama ve Araştırma Birimi’nde düzenlenen piknikte ağırlandı.

Piknik programına Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’ın yanında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ömer Atalar, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhsin Halis, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Saim Ateş, Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Hasibe Kavlakoğlu, ÇOKEM Müdürü Ali Gözlemeci, İl Müdürlüğü yetkilileri, bakıcı anneler ve Üniversitemiz personeli katıldı.

‘’Kuşaklar Buluşuyor’’ temalı programlar kapsamında, önümüzdeki günlerde Üniversitemiz öğrencileri ile Huzur evi sakinlerinin buluşturulması planlanmaktadır.