aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

Üniversitemiz Gençlik ve Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen eğitimler, Kastamonulu gençler başta olmak üzere, halk tarafından yoğun ilgi görüyor.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında Kastamonu Üniversitesi bünyesinde kurulan Gençlik ve Kariyer Merkezi tarafından Nisan ayı içerisinde ücretsiz olarak düzenlenen “Gönüllülük” ve “ISO 9001:2008 Toplam Kalite Yönetimi” eğitimleri sona erdi. 3 Mart Konferans Salonu'nda yapılan ve Üniversitemiz öğrenci, akademisyen ve idari personelinin katıldığı iki eğitimin bitiminde toplamda beş yüz kişi sertifika sahibi oldu.

Gençlik ve Kariyer Merkezi”nin programı çerçevesinde “Liderlik Eğitimi” 2 Mayıs 2014 tarihinde, “Proje Süreç Yönetimi Eğitimi” ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde düzenlenecek.

Proje kapsamında ücretsiz olarak düzenlenen uygulama eğitimleri ise “Ofis Programları”, “Ebru”, “Minyatür” ve “Dalış” olmak üzere dört ayrı branşta devam ediyor. Mart ayında başlayan “Ofis Programları” kursuna katılan kursiyerler, toplamda alacakları 72 saatlik eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika sahibi olacaklar. Sanatsal faaliyetler kapsamında hafta sonları düzenlenen “Ebru” ve “Minyatür” kurslarında kursiyerler iki ayı geride bırakırken, Mayıs ayının sonunda, kurs süresince ortaya çıkan eserlerin halkın beğenisine sunulacağı bir serginin açılması planlanmaktadır. Sportif faaliyetler kapsamında eğitim alan ve 20 kişilik iki gruptan oluşan “Dalış Kursu” kursiyerleri teorik eğitimlerini tamamlarken, uygulama eğitimlerine Mayıs ayının ikinci yarısında İnebolu ve Cide sahillerinde devam edecekler.

Kastamonu Üniversitesi Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin faaliyetlerine ilişkin konuşan Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Adem Yavuz Sönmez, proje kapsamında Haziran ayında kimsesiz çocuklar ve engelli gençlere yönelik olarak yaz kampı ve gezi faaliyetleri planlandığını ifade etti. Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin gençlerimizin hizmetine sunulmak maksadıyla oluşturulduğunu ve proje kapsamında planlanan faaliyetlerin 2014 yılının sonuna kadar devam edeceğini söyleyen Sönmez,  faaliyetlerine başladığı günden itibaren Merkez’in fiziki alt yapı anlamında oldukça iyi bir noktaya ulaştığını belirtti.

Üniversitemiz, proje ve faaliyetleriyle, Kastamonu'nun gelişimine her yönden katkı sağlamaya ve şehre bu anlamda öncülük etmeye devam edecektir.