“Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan Bölgesel Kariyer Fuarları, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleştirilen kariyer etkinlikleridir. Alınan karar doğrultusunda, üniversitemizin de paydaş olduğu Batı Karedeniz Kariyer Fuarı, bu yıl 6-7 Nisan 2020 tarihlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Fuarda, katılımcı firmalar tarafından seminerler, bilgilendirme oturumları, eğitimler, atölye çalışmaları ve mülakatlar gibi etkinliklerin yapılması planlanmaktadır.

Kayıt olmak için tıklayınız: http://batikaf.ibu.edu.tr

batikaf

 

Yetenek Kapısı (YEK); üniversite Kariyer Merkezlerinin kullanımına, sunulan üniversite öğrenci ve mezunları ile işverenlerin zaman ve mekândan bağımsız olarak çevrimiçi iletişim kurmasını sağlayan kariyer platformudur.

YEK aracılığıyla;

İşverenler; iş, staj imkânları, eğitim programları gibi farklı kariyer fırsatlarını tüm öğrenci ve mezunlara ulaştırabilir, başvuru alabilir, değerlendirme yapabilir ve sistem üzerinden adaylara dönüş yapabilirler

Kariyer Merkezleri; öğrenci/mezunları ve işverenler ile olan iletişimlerini, düzenledikleri kariyer etkinliklerini ve kariyer danışmanlığı oturumlarını planlayıp, yürütüp, takip edebilecekleri gibi, öğrenci/mezunları için yarattıkları kariyer imkanları tüm öğrenci ve mezunlarına ulaştırabilirler.

Öğrenciler ise bu platformdan Kariyer Merkezleri ve işverenlerle doğrudan iletişim kurma imkânının yanı sıra gelecek kariyer planları için işverenler ve kariyer merkezleri tarafından sunulan hizmetlere çevrimiçi ortamda ulaşabilirler.

Kayıt olmak için tıklayınız: https://beta.yetenekkapisi.org

yetenek kapisi

 

 

Gençlik ve Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi