1. Menüye atla
 2. İçeriği geç
 3. Alt bilgiyi geç
Duyurular

 

  DUYURU: BAP Koordinatörlüğü tarafından 2017 yılı için Hızlı Destek Çağrısına çıkılacaktır. Başvuru yapmayı düşünen öğretim üyelerinin aşağıda yer alan 2017 yılı Hızlı Destek başvuru kriterlerini göz önünde bulundurarak, ekte yer alan formu doldurarak ve proforma ekleyerek 19 Eylül  - 6 Ekim 2017 tarihleri arasında başvuru yapması gerekmektedir.
 1. 2017 yılı Hızlı Destek Projeleri Destekleme İlkeleri
 2. Hızlı Destek Başvuru Formu
 3. Proforma Fatura (MERLAB Personeli Hüseyin ATAŞ tarafından verilmektedir/2801313)

 

Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonu tarafından 06.04.2017 tarihli BAP Komisyon Toplantısında proje çağrısına çıkılma kararı alınmıştır. Bilimsel Araştırma Projeleri başvurusu için 12.04.2017 tarihinden 15.05.2017 tarihine kadar Koordinatörlüğümüz Otomasyon sistemi üzerinden e-posta adresiniz ve şifrenizi kullanarak elektronik ortamda başvuruda bulunabilirsiniz. Proje başvuru sürecinde ve sonrasında sorun yaşamamak için lütfen başvuruda bulunmadan önce aşağıdaki bilgi ve dökümanları dikkate alınız

     1) 2017 Yılı BAP ve ALTYAPI Destekleme İlkeleri

     2) Bilimsel Araştırma Projeleri Bilgi Formu (doldurulup elden teslim edilecektir)

     3) BAP Otomasyon Sistemi Kullanma Klavuzu

     4) Proje Başvurusu için Görsel Anlatımlı Video

            Notlar:

          * Proje başvurusunu tamamladıktan sonra sistemden bir çıktı alıp proje yürütücüsü, araştırmacılar, bölüm başkanı ve dekan/müdür'e imzalattıktan sonra varsa diğer tüm ek belgelerle birlikte (proforma, özgeçmiş gibi) birimimize teslim etmeniz gerekmektedir. 

           * Altyapı proje başvurusunu sisteme girdikten sonra ilgili bölümden uygun olduğuna dair Yönetim Kurulu Kararı ile birlikte proje çıktısı ve varsa diğer ek evraklarla birlikte ıslak imzalı olarak birimimize teslim edilmelidir. 

             

Doğrudan Temin Onay Belgesi Hakkında: Üniversite genelinde resmi yazışmalarda EBYS sistemine geçildiğinden, artık proje yürütücülerinin onay belgesi alması için yapması gereken işlemlerde şu yol izlenecektir:

  1.        Proje yürütücüleri tarafından BAP birimine mal yada hizmet alım formu gönderilecektir
  2.        BAP birimi bu forma istinaden onay belgesini hazırlayıp proje yürücüsüne mail olarak gönderecektir
  3.        Proje yürütücüleri bu mailin çıktısını alıp, belgede görevli piyasa fiyat ar. gör.'lerine imzalatıp iki nüsha olarak BAP birimine ıslak imzalı olarak gönderecektir
  4.        BAP birimi bu formu EBYS sistemine kaydedecek ve giden sayısı alacaktır. Bunu da proje yürütücüsüne bildirecektir.
  5.        Lütfen bu işlemleri tamamlamadan firmalardan teklif alma sürecine başlamayınız

  Proje yürütücülerinin dikkatine ! Yapacağınız satınalmalarda ilgili firmalara ödeme yapılabilmesi için firmaların Kamu İhale Kurumu tarafından yasaklı olarak ilan edilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle piyasa fiyat araştırması sonucu doğrudan teminin yapılacağı firmaya bu konunun sorularak teyidinin yapılması gerekmektedir. Aksi halde alım yapılmış olsa dahi firmaya ödeme yapılması mümkün olmayacaktır.  

 MALİ SÜREÇLER: Proje kapsamında yapılacak mal ve hizmet alımları ile yolluk ve yevmiye ödemeleri ile ilgili hususlar, PROJE UYGULAMA SÜRECİ başlığı altındaki bölümde detaylı olarak anlatılmıştır.              

   Proje kapsamında yapılacak satınalmaların faturaları şu şekilde kestirilmelidir: Fatura Bilgileri: Kastamonu Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı, Vergi No: 5270444266, proje numarası faturanın alt kısımında müsait bir yere yazılmalıdır

  Web sayfamızda Projeden yapılan yayınlar başlıklı bir bölüm açılmıştır. İsteyen öğretim elemanları yayın bilgilerini mail atarlarsa bu bölüme koyulacaktır. Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  

 

            

             

          

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilimsel Araştırma Projeleri Yönetimi Koordinatörlüğü

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 2 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.