1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Üniversitemizde TEKNOKENT Toplantısı Yapıldı

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Kastamonu İl Temsilciliği tarafından Üniversitemizde tertip edilen Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliği süreci olan Külliyemiz içesinde kurulması planlanan Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKNOKENT)’nin kurulması amacıyla gerekli işlemlerin hızlandırılması konularında istişare toplantısı düzenlendi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından ilimize gelen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Müracaat Şube Müdürü Meral Durgut, İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Turgut Deveci, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TEKNOKENT)’nin önemi ve başvuru süreci ile ilgili sunum yaptılar.  Katılımcılar konu ile alakalı karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Arslan, Kastamonu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sedat İşeri, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Feyyaz Pattabanoğlu, Kastamonu Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cafer Açıkel, KOSGEB Kastamonu İl Müdürü Nevzat Erol, Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından ilimize gelen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Müracaat Şube Müdürü Meral Durgut, İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Turgut Deveci ile Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Kastamonu İl Temsilcisi Prof. Dr. Saim Ateş, Teknoloji Geliştirme Bölgesi ekibi Yrd. Doç. Oytun Emre Sakıcı ve Yrd. Doç. Dr. Niyazi Gümüş, Teknoloji Transfer Ofisi yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Adem Yavuz Sönmez ve Yrd. Doç. Dr. Ali Kemal Çakır katıldı.

 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.