1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Tabarak Uluslararası Akademisi Yetkilileri Rektörümüz ile Görüştü

Ürdün’de faaliyet gösteren Tabarak Uluslararası Akademisi'nin Genel Müdürü Dr. Nadia Abu Odeh ve beraberindeki Dr. Aref Nour ile Eğitim Müdürü Fathallah Nassar, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ile görüştü.

Yapılan görüşmede yapılabilecek işbirlikleri ve geleceğe yönelik yapılabilecek ortak çalışmalar konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Yapılan ziyarette konuşan Tabarak Uluslararası Akademisi'nin Genel Müdürü Dr. Nadia Abu Odeh ; “Üniversitenizde bulunduğumuz için mutluluğumuzu ifade etmek isterim.  Üniversitenizde eğitim alan Arapça eğitim alan arkadaşlarımızdan çok memnun ve mutlu olduk. Hocalarımıza verdiği katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Çok iyi bir ziyaretti ve bizim için çok faydalı geçti. Bu ziyarette maksadımız Arapça eğitim alan öğrencilerle görüş alışverişi yapmak için Üniversitenizin tecrübelerinden, bilgilerinden fayda sağlamaktı. Buradaki gördüğümüz eğitim yönetimi ve dersler bizi çok mutlu etti. Arapçayı savunan bir ordu gördük. Daha önce Atatürk Üniversitesi ve Malatya Üniversitesini ziyaret ettik. Öğrencilerinizin Arapçayı savunan iyi bir lider olmaları ve hocalarının formasyon sağlamasından dolayı Üniversitenizde verilen emeklerin çok iyi olduğunu gördük. Üniversiteniz ile yapılabilecek işbirliklerinin sonucunda burada vereceğimiz eğitim iyi bir seviyeye geldiği zaman Ürdün’e gittiğinde bizim işimiz daha kolay olacaktır. “dedi.

Yapılan ziyarette konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Arapça bizim kardeş dilimizdir. İlahiyatçılarımızın da Arapçayı iyi bilmelerini arzu ediyoruz. Talebelerimizin de Arapça ve Farsça dillerini iyi bir şekilde öğrenmesini istiyoruz. Bu diller ortak bir dildir ve bu coğrafyada beraber olmamıza bir vesilede olur. Bu manada talebelerimizle alakalı bir çalışma yapmayı bizde arzu ederiz. Bu beraberlik hakkında akademisyenlerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Teklif olarak değerlendirip faydalı bir şey yapmak isteriz. Biliyoruz ki dili daha iyi öğrenmek için o dilin konuşulduğu yerde bulunmak icap eder. Düşüncelerimizden birisi İlahiyat Fakültesi’nde eğitim gören talebelerimizin yaz stajı şeklinde Ürdün’e gitmesi ve sizden faydalanmasıdır. Teferruatlı çalışmalar neticesinde inşallah bir yol çizeriz diye düşünüyoruz. “ dedi.

Görüşmeye İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Atalan ve İlahiyat Fakültemizin akademisyenleri katıldı.

 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.