1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Tosya Meslek Yüksekokulumuzda Kıyafet Evi Açıldı

Tosya Meslek Yüksekokulumuzda, Öğretim Görevlisi Yasemin Özel öncülüğünde ve hayırseverlerin destekleri ile kurulan kıyafet evi açıldı.

Kıyafet Evi hakkında bilgi veren Öğretim Görevlisi Yasemin Özel, İhtiyaç sahibi öğrenciler için kıyafet evini kurduklarını belirterek; “Burada ihtiyaç olan her şey var. Biz bize gelen yardımların hepsini kabul ediyoruz. Hayır sahipleri kıyafetleri getiriyor bizde buraya yerleştiriyoruz kapısı açık. Öğrenciler gelerek ihtiyacı olan kıyafeti alıyor. İçeriye giren kişin dışarıdaki ne aldığını ne kadar aldığını dışarıdaki kişi bilmiyor. Burada kimse kimseyi görmüyor. Hayır sahiplerinin de isimleri açıklanmıyor, alan öğrencileri de kimse bilmiyor. Burada yeni olan kıyafetleri öğrencilerimiz pazarda satıyor, o para ile de ihtiyacı olan öğrencilere yemek bursu veriyoruz. Ayrıca çocuk kıyafetleri de geliyor. Biz de onu köy okullarına göndererek oradaki çocuklarımızın gönlünü alıyoruz. Bu kıyafet evini genişleterek devam ettirmeyi düşünüyoruz. Hayır sahiplerine ve destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Önümüzdeki günlerde şehirde belirli noktalara kutular konularak toplama merkezleri oluşturulacağını ve toplanan yardımların kıyafet evine katkı oluşturacağını söyledi.

Kıyafet Evi’nin açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Kıyafet Evi Tosya Meslek Yüksekokulundaki arkadaşlarımızdan hocalarımızdan bilhassa Yasemin Özel ve Banu Sapmaz hocalarımızın emekleri geçti. Hayırseverlerimizde ilgi alaka göstermişler Tosyalılar sağ olsunlar. Gençlerimizden ihtiyacı olanların faydalanması için her türlü kıyafeti hayırseverlerimiz verip arkadaşlarımız da buraya koyuyorlar. Buradan da ihtiyaç sahibi gençlerimiz alıyor. Sadaka taşı usulü veren el alan eli görmüyor. Alan da veren eli görmüyor.  Satılabilecekleri de satıp elde edilen parayı da çocuklara burs olarak veriyorlar. Biz merkezde Kastamonu’da Taşköprü’de Kızılay Derneğimizle yapmıştık. Burada kendi imkânları ile yapmışlar teşekkür ediyoruz.” dedi.

Programın akabinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve Tosya Meslek Yüksekokulumuzda görevli olan Akademik Personel ile Tosya Meslek Yüksekokulu hakkında değerlendirme toplantısı ve yapımı devam eden Tosya Meslek Yüksekokulu ikinci ek binasında incelemelerde bulunuldu. 

 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.