1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Rektörümüz, Tosya Meslek Yüksekokulumuz ’da Tertiplenen ‘Ayın Konuğu’ Programının İlk Konuğu Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Meslek Yüksekokulumuz tarafından 1. si tertiplenen ‘Ayın Konuğu’ programına konuk olarak katıldı.

Açılış konuşması yapan Tosya Meslek Yüksekokulumuzun Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, ‘Ayın Konuğu’ programına iştirak eden Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Programda Tosya Meslek Yüksekokulumuzda eğitim gören talebelerimize, mezuniyet sonrasında sağlıklı kariyer planlamalarına katkı sağlayarak topluma faydalı birer birey olabilmelerini hususuna yönelik konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Türk Milletini var eden iki sebebin olduğunu;  bunların bir tanesinin Dilimiz ve bir tanesinin de Dinimiz olduğunun altını çizdi. Bu iki değerimizi başkalarına teslim etmememiz gerektiğini belirtti.

Belirlenen hedefin ulaşmanın ilk şartının çok çalışmak olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın; “Örneğin öğrencinin hedefi siyasetçi olmak fakat kitap okumuyor, öğrencinin hedefi bilim adamı olmak ders çalışmıyor. Çalışmadan, çaba göstermeden hedefe ulaşılmaz” dedi.  Hayali olamayanın hedefi olmaz. Belirlenen hedefe ulaşabilmenin ilk şartı çok çalışmaktır. “ dedi.

Konuşmasının devamında Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, İlmi ve akademik çalışmalarda izlenecek yollardan örnekler vererek devam etti. Konferans sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a katılımlarından dolayı onurluk takdim edildi.

 

 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.