1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Rektörümüz ve Kastamonu Heyeti Tosya Devrez Teknik Üniversitesinin Kurulması İçin Milli Eğitim Bakanı ile Görüştü

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ile Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Tosya Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi, Tosya Yükseköğrenim Kurumları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, Üniversitemiz Tosya Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, Tosya’da kurulması planlanan Tosya Devrez Teknik Üniversitesi ile ilgili görüşmeler yapmak üzere Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz’a ziyarette bulundu.

Görüşmede Tosya’da kurulması planlanan Tosya Devrez Teknik Üniversitesi hakkında dosya, Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz'a sunuldu.

Bakanlık ziyareti kapsamında Kastamonu Heyeti, Tosya'da Tosya Devrez Teknik Üniversitesi kurulması ile alakalı Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayan ile görüştü. Görüşmede Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayan ile konuyla alakalı bilgiler paylaşıldı ve dosya sunuldu. 

 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.