1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Rektörümüz Orta Karadeniz Bölgesi Üniversiteleri Akademik İşbirliği Platformu Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, 17 Şubat 2018 tarihinde Orta Karadeniz Bölgesi Üniversiteleri Akademik İşbirliği Platformu’nda yer alan üniversitelerin rektörleri ile Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın ev sahipliğinde, Ahi Evran Üniversitesi’nin pilot üniversite süreci ile ilgili değerlendirmeler yapmak, üniversitelerin çalışmalarının değerlendirmek ve üniversiteler arası yapılacak işbirlikleri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmak üzere bir araya geldi. Toplantı öncesinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile müşterek yapılabilecek ilmi faaliyetler ve işbirliği konularını görüştü.

Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan katıldı.

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.