1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Springer Nature Yayın Kuruluşu Yetkilileri Rektörümüz ile Görüştü

Springer Nature Global Başkan Yardımcısı Asdaa Kotani, Türkiye Direktörü Şahin Giray, Karadeniz Bölgesi Lisanslama Sorumlusu Merve Okur Karagülle 08 Şubat 2018 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ile görüştü.

Springer Nature Yayın Kuruluşunun Üniversitemiz ile olan işbirliğinin 5. Yılı olması hasebiyle gerçekleşen görüşmede, Üniversitemiz ile Springer Nature arasında akademik işbirliklerinin arttırılması, Yayın Kuruluşunun elektronik yayınlarının Üniversitemize sağlanması, Üniversitemiz tarafından yayınlanan dergilerin Springer Nature platformunda indekslenip Dünya’ya yayılması konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın’a Springer Nature Yayın Kuruluşu Yetkilileri tarafından Üniversitemizin yayınları ile ilgili hazırlanan rapor sunuldu.

Görüşmeye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Biber, Rektör Danışmanı Mehmet Üneş ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Personeli Burcu Tığdemir katıldı. 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.