1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç
Rektörümüz, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti için Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Görüştü

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik, Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın ve KATSO Başkanı Selçuk Arslan, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'u 2018 Türk Dünyası Kültür Başkentliği konusunda görüşmek üzere makamında ziyaret ettiler.
2018 Türk Dünyası Kültür Başkentliğine verdiği desteklerden ötürü Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, teşekkürlerini ileten Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, 2011 yılının sonundan itibaren Üniversitemizde Türk Dünyasından talebelerin eğitim almaları, akademisyenlerin vazife yapmaları, talebe ve akademisyen değişim programları, sempozyumlar, kongreler, projeler gibi Türk Dünyası üniversiteleriyle kurduğumuz çok yönlü iş birliği ile yapılacak faaliyetler için hazır olduğumuzu ifade etti. Üniversite olarak yapılacak faaliyetler hakkında bilgiler verdi.
Ziyaretin ardından Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman koordinesinde yapılan Türk Dünyası Kültür Başkenti toplantısına Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Metin Çelik ve Murat Demir, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kastamonu Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasan, Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak ve KATSO Başkanı Selçuk Arslan katıldı.
Ayrıca toplantıda; Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Mahmut Kocameşe ve Ziya Taşkent, Kamu Güvenlik Müsteşar Yardımcısı Murat Yılmaz, Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Dış İlişkiler Başkanı Ramazan Çokçevik ve TÜRKSOY Genel Müdür Yardımcısı Fırat Purtaş da yer aldı.
Toplantıda, Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın tarafından İlimizin 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edilmesi dolayısıyla Üniversitemizin yapacağı faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

 

 

 Kastamonu Üniversitesi, 01 Mart 2006 tarih ve 5467 sayılı kanunla kurulmuş olup; şu an 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul ve 13 meslek yüksekokulu'ndan oluşmaktadır.