aday öğrenci
önemli haber

cep son onemli uyari

 

T.C. 

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Değerli öğrencilerimiz;

 

Aşağıda internet üzerinden yapılacak olan ön kayıt ve kesin kayıt işlemleri ile ilgili bilgiler ve gerekli belgeler bulunmaktadır. Aşağıda yer alan bilgiler Size ön kayıt ve kesin kayıt süresince yapmanız gerekenleri ve Sizden istenen belgeleri göstermektedir. Bu yazıyı dikkatlice okuyup her adımı özenli bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuzca bitirilmiş olacaktır.

 

 •   Ön kayıt işlemlerinizi yaptıracağınız www.kastamonu.edu.tr/yenikayit adresi aktif hale geldiğinde internete bağlı bir bilgisayardan söz konusu adresten T.C. Kimlik no, baba adı ve doğum tarihi bilgilerinizi  yazarak sisteme giriniz.

 

 •  Öncelikle ÖSYM tarafından gönderilen bilgilerinizde bir yanlışlık varsa belirleyip kesin kayıt anında görevliye bildiriniz. Eğitim hayatınız boyunca kullanmanız gereken diğer eksik bilgilerinizi doldurunuz.

 

 •   Tüm eksik bilgileri doldurduktan sonra “Kaydet” butonuna basınız. Formu doldururken büyük harf kullanmaya dikkat ediniz. Böylece internetten kayıt işleminiz bitmiş olacaktır. “Yazdır” butonuna basıp çıktısını alarak altına tarih ve imzanızı atınız.

 

Yine kayıt için önemli olan İkametgâh Beyan Formunu da doğru şekilde doldurarak altına tarih ve imzanızı atınız.

 

Çıktısını aldığınız belgeleri kaybetmeyiniz, 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak olan kesin kayda gelirken aşağıdaki evrakla beraber söz konusu belgeleri getirerek Kayıt Bürosundaki görevlilere teslim ediniz.

 

 •  Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (noter tasdikli fotokopi kabul edilmeyecektir)

 

 •  Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında ya da mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin  adı yazılmaktadır.)

 

 •  12 adet 4,5 x 6 cm boyutunda fotoğraf
 •  ÖSYM sonuç belgesi (internet çıktısı)
 •  Öğrenim ücreti makbuzu (Öğrenim ücretleri üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ön kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine öğrenci numaranızla yatırabilirsiniz.)
 •  Bu belgeleri teslim edip öğrenci belgenizi ve öğrenci kimlik kartınızı aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.
 •  İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi almak istiyorsanız (Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri ile İlahiyat Fakültesi hariç) ,İsteğe Bağlı Hazırlık (İngilizce) Sınıfı  Başvuru Dilekçesi'nin doldurularak kayıt bürosuna teslim edebilirsiniz.
 •  Daha önce bir başka yükseköğretim kurumunda başarmış olduğunuz dersler varsa, ders içerikleriyle birlikte eğitim-öğretim başlamadan önce muafiyet dilekçesi vermeniz gerekmektedir.
 • Kayıt süreleri içinde bu işlemleri yapıp belgelerini teslim etmeyenlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır.
 • Kesin kayıt için bizzat başvurmanız gerekmektedir. Postayla veya eksik belgeyle kayıt yapılmaz.
 • Kayıt tarihleri arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
 • Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.

 

E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT

 

            2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde Yükseköğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin kayıt işlemlerinin e-devlet kapısı üzerinden yapılması planlanmıştır. Bununla ilgili olarak aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 •  Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır.
 •  İkinci öğretim öğrencileri ve özel yetenek programlarına yerleşen öğrenciler online kayıt yaptıramayacaklardır.
 •  Elektronik kayıt için e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tradresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden 26 Ağustos-02 Eylül 2014 tarihleri arasında kayıt işlemleri yapılabilirler. Elektronik kayıt yaptırmak istemeyen öğrenci ise kaydını  1-5 Eylül 2014 tarihlerinde şahsen yaptırması gerekmektedir.
 • Elektronik kayıtta öğrencini yerleşme bilgileri ÖSYM verisinden otomatik gelecektir. Askerlik durum bilgisi ve lise mezuniyet bilgisi ekranda yer alacaktır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler elektronik kayıt yapamayacak olup, kaydın 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında şahsen yapılması gerekmektedir.
 • Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktıyı da alabilirler.
 • Kayıt işlemini elektronik yapan öğrenciler 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında yukarıda istenen belgelerle birlikte gelerek ders kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar. Belgelerini eksik getirenlerin ders kayıtları yapılmayacaktır.

 

 

Kastamonu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Derslerine Başlıyor!....

Üniversitemiz bünyesinde Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezimiz 2014-2015 eğitim öğretim faaliyetlerine başlıyor.

 

 

Ayrıntılı bilgi için tıklatınız.

 


 

YENİ KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Üniversitemizin Lisans (4 yıllık) programlarında 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı güz döneminde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-I ve Türk Dili-I dersleri tercihli olarak Uzaktan Eğitim yöntemiyle yürütülecektir. Bu dersleri Uzaktan Eğitim yöntemiyle almak isteyenler Ziraat Bankası Kastamonu Şubesi TR37000100015146656227-5124 numaralı hesaba T.C. Kimlik numaraları ve Ad Soyadlarıyla her bir ders için öğrenim bedeli olarak 25TL ücret yatırmaları gerekmektedir. Bu dersler için Uzaktan Eğitim yöntemini tercih eden öğrenciler ders kayıtları esnasında dekontlarını danışmanlarına teslim edeceklerdir.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-I _______ 25TL  (Güz Dönemi)

Türk Dili-I__________________________ 25TL   (Güz Dönemi)

 

Uzaktan Eğitim Yöntemi: Derslerin okula gelmeden internet bağlantısı olan bir bilgisayardan takip edilmesini sağlayan örgün eğitime alternatif olan yöntemdir. Zamanında katılamadığınız dersleri sonradan izleme imkânı sağlar. Sınavları örgün öğretim öğrencileri ile birlikte sınıf ortamında yapılacaktır.