sempozyum

 ÖĞRENİM ÜCRETLERİ HAKKINDA

Öğrenciler, Mevlana Değişim Programı öğrencisi oldukları süre zarfında sadece kayıtlarının bulunduğu örgün yükseköğretim kurumlarına ödemekle yükümlü oldukları katkı paylarını ya da öğrenim ücretlerini ödemeye devam ederler. Program çerçevesinde gideceği yükseköğretim kurumuna ayrıca bir eğitim, öğretim ücreti ödemezler. (Kastamonu Üniversitesi  II.öğretim öğrencileri her dönem başında Kastamonu Üniversitesine harç parasını yatırıp, ders kaydını yaptırmak zorundadır. Kastamonu Üniversitesi I.Öğretim öğrencileri de her dönem başında ücret ödemeden Kastamonu Üniversitesine ders kayıtlarını yaptırmak zorundadırlar. Gittikleri Yurtdışı Üniversitede herhangibir öğrenim ücreti ödemezler.)

 

MEVLANA DEĞİŞİM PROGRAMI’NA KATILAN ÖĞRENCİLERİN ALACAĞI

BURS MİKTARLARI

 

- Öğrencinin hangi ülkeye gittiğinde ne kadar burs alacağı AYRINTILI TABLODA belirtilmiştir.

-Bursun %70'i aylıklar şeklinde 4 ay ödeme yapılacak, kalan miktar öğrenci transkriptini getirdikten sonra derslerdeki başarı durumu oranında ödeme yapılacaktır. Aldığı tüm derslerinden başarılı olmuşsa kalan %30'luk burs miktarının tamamı ödenecektir. 

 

- Öğrencilerin yol masrafları ve gidecekleri ülkelerdeki kalacakları yerler ile ilgili hususlar öğrencinin kendi sorumluluğundadır. 

 

- Mevlana Değişim Programına katılan öğrencilerin, öğrenim gördükleri süre içinde aldıkları diğer burslar ve krediler devam eder.